PS4 – Xbox One Savaşı Gelecekte Nasıl Şekillenecek?

Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda (Game Developers Conference) yapılan bir sunum, önümüzdeki yıllarda PS4 ile Xbox One arasında yaşanacak rekabet konusunda önemli ipuçları veriyor.

Wargaming oyun stüdyosunun Kreatif Direktörü TJ Wagner, kendi oyunları World of Tanks için yaptığı sunum sırasında oyun konsol piyasasının geleceği hakkında bazı bilgilere yer verdi. 2019 itibarıyla satılan konsol sayısının 108 milyon olacağı belirtilirken, 69 milyon PS4’e karşılık 39 milyon Xbox One’ın piyasada yer alacağı tahmin ediliyor. Söz konusu rakamların Superdata, IDG consulting ve IHS gibi pazar araştırma raporları yayımlayan firmalara ait olduğunu belirtelim.

Son açıklanan rakamlara göre, 36 milyon PS4’e karşılık 19 milyon Xbox One kullanıcısı bulunurken Sony’nin liderliğini koruması ve bu makasın giderek açılması ön görülüyor. Keza, video oyun sektörü analisti olan Wedbush Securities’in Araştırma Direktörü Michael Pachter’da PS4’ün üstünlüğünü korumaya devam edeceğine inananlardan. Sony’nin sanal gerçeklik gözlüğü PSVR’ın 2016’da piyasanın yarısından çoğuna hâkim olacağı ve bu durumun PS4 satışlarına pozitif etkisi olacağı düşünülüyor.

Xbox’ın patronu Phil Spencer daha önce verdiği demeçlerde, en büyük motivasyon kaynaklarının yeni kullanıcılar kazanmak olduğunu belirtmiş, Sony’yi geçmek için koşturmayacaklarını açıklamış.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE