PS4 Konsolu Satışları 30 Milyonu Geçti

Sony bugün yaptığı açıklamada 2 sene önce piyasaya sunduğu PlayStation 4 oyun konsolunun dünya genelinde 30 milyon adetten fazla sattığını belirtti.

Sony’nin 12 yıl boyunca piyasada kalan PlayStation 2 konsolu 155 milyon adet satış rakamıyla kırılması çok zor bir rekora imza atarken, PlayStation 3’ün ise 9 senelik süre zarfında 100 milyon civarında sattığı kaydedildi.

PS4’ün söz konusu satış rakamında Kuzey Amerika, Avusturalya, Japonya ve Avrupa’daki fiyat indirimlerinin önemli katkısı olduğu vurgulanırken, PlayStation’ın CEO’su Andrew House PS4’e gösterilen ilgi için kullanıcılara teşekkür etti. Oyun ve interaktif eğlenceler konusunda başarılı içerikler sunmaya devam edeceklerini açıklayan House, sektörün en iyi platformu olmayı sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

Öte yandan, PlayStation 1 ve 2’ye gelmiş oyunların PS4 ile uyumlu hale getirilmesi konusunda çalışmaların devam ettiği dair bazı söylentiler bulunuyor. Fakat bu konuda resmi bir açıklama yapılmadığını belirtelim.

İlk olarak 1994 yılının sonunda Japonya’da piyasaya çıkan PlayStation, o günden bugüne kadar başarılı bir grafik izlemiş ve Sony şirketini ayakta kalmasını sağlamıştı. 4 ev konsolunun yanı sıra, 2 el konsolu da tüketicilere sunulmuştu.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE