PS1 ve PS2 Oyunları PS4’e mi Geliyor ?

PlayStation 1 ve PlayStation 2 oyunlarının PlayStation 4 konsoluna geleceği söylentileri oyun dünyasını uzun süreden beri meşgul etmeye devam ediyor.

Gearnuke sitesinde çıkan habere göre, Dark Cloud, Ape Escape, Twisted Metal: Black gibi hit olmuş PS2 oyunlarının PS4 konsolunda yayımlanmak için PEGI reytingi alınması, söz konusu söylentilerin gerçek olduğunu düşündürüyor. Öte yandan, şu an için Sony’den konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmediğini belirtelim.

Sony, 10 Kasım’da piyasaya çıkan Star Wars: Battlefront için bir sepet hazırlamış ve daha önce PS2’ye gelmiş 3 Star Wars oyununu da bu sepete eklemişti. Söz konusu oyunların PS4 üzerinden oynanabilmesi, bu yönde bir eğilimin olduğunu gösteren bir diğer kanıt olarak karşımıza çıkıyor.

Sony’nin Aralık ayında devreye koyacağı PlayStation Experience kapsamında birçok PS1 ve PS2 oyununun dâhil edilmesi beklenirken ayrıca PS4 konsolunu da desteklemeleri bekleniyor.

Geriye dönük uyum olarak tanımlanan bu özellik sadece PlayStation oyunları için uygulanmıyor. Windows 10’un lansmanıyla beraber Microsoft, Xbox 360 oyunları Xbox One’a getirilmesi konusunda önemli hamlelerde bulunmuştu.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE