PS4.5 Söylentileri Olumsuz Karşılandı

PlayStation 4’ün geliştirilmiş sürümü olan PS4.5 konsolunun piyasaya çıkacağı söylentisi oyun severler tarafından olumlu karşılanmadı.

Dedikodulara göre, PS4.5’in PS4’den 2 kat daha güçlü olacağı belirtilirken, 4K oyunlara daha iyi destek vereceği konuşuluyor. Ek olarak, Sony’nin PS4 oyun konsoluna özel olarak tasarladığı PSVR sanal gerçeklik gözlüğüyle de daha uyumlu çalışacak.

Kasım 2013’de piyasaya çıkan ve 2015 sonu itibarıyla 37.7 milyon kullanıcıyla buluşan PS4 için satış kampanyaları devam ederken, yeni bir üst modelin piyasaya sunulacak olması kullanıcıların sevmeyeceği bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Öte yandan, Sony’nin PS4’ün donanımının yeterli olduğu konusundaki söylemlerini yalanlayan bu tarz bir girişimin şirketin imajına zarar vereceği düşünülüyor. Piyasada yer alan diğer VR gözlüklerine (HTC Vive ve Oculus Rift) göre daha düşük fiyatla lansman edilen PSVR’ın (400 USD) bu avantajını PS4.5’in çıkarılması durumunda kaybetmesi bekleniyor.

Video oyun sektörü konusunda uzman olan analistler, 2016 sonunda çıkacak PSVR öncesinde Sony’nin bu tarz bir hamle yapmasının büyük bir hata olacağı görüşündeler. Şu an için tüm enerjinin PSVR için harcanması gerektiği, analistlerin altını çizdikleri bir diğer konu.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE