Project Cars, Oculus Rift İçin Geliyor

Araba yarışı oyunları konusunda uzmanlaşmış ‘’Slightly Mad Studios’’ tarafından geliştirilen Project Cars’da VR (virtual reality: sanal gerçeklik) desteği olacağı belirtildi.

Topladıkları 3 milyon dolarlık fon sayesinde oyunun geliştirme çalışmalarını tamamlayan stüdyo, Mayıs 2015’de PlayStation 4, Xbox One ve PC sürümleriyle piyasaya çıkarmıştı. Project Cars, teslimatları bu hafta başlayacak VR gözlüğü Oculus Rift ile uyumlu hale getirilirken, oyun içerisindeki birçok aracı kullanabileceksiniz. 35 farklı yerdeki, 110 yarışla oyun severler VR tecrübesini yaşarken, oyunun yapımcıları Andy Tudor ve Stephen Viljoen VR sürümü için gerçekçi ses efektleri ilave edildiğini belirttiler. Ek olarak, hava durumu, gece-gündüz sistemi, pistlerin tasarımı vb. birçok öğe yeniden tasarlanmış durumda.

Oculus Rift’e gelecek oyunlar şu an için 3 kategori (comfortable: rahat, moderate: orta düzeyde, intense: yoğun) halinde sınıflandırılırken, Project Cars’ın intense sınıfına girdiğini belirtelim. Oyunun VR’da deneyenlerin mide bulantısı, baş dönmesi (motion sickness) gibi bazı şikâyetlerde bulunduklarını not olarak düşelim. Keza bu durumun genel olarak VR’ın geleceği açışından en önemli tehditlerden biri olduğu düşünülüyor.

28 Mart, Pazartesi piyasaya çıkan VR sürümün satış fiyatı 49.99 dolar olurken, oynanış videosunu aşağıda ilginize sunuyoruz.

[youtube id=”tck4vdoOOx8″]

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE