Poly Bridge İncelemesi

İlk kez bir oyunu oynarken eğitim anlamında da çok yararlı olabileceğini düşündüm. Poly Bridge hem insan zekasını zorluyor hem de çok basit düzeyde fizik ve mühendislik bilgisini de test etmemizi isteyen bir oyun.

Dry Cactus tarafından geliştirilmiş ve yayımlanmış olan bağımsız bir oyun olan Poly Bridge çok basit grafiklere sahip ve farklı koşullar ile bizi karşılaştırmasına rağmen sadece köprü yapmaktan ibaret olan bir oyun. Dolayısıyla  oyun daha çok bir mobil oyun havasında. Dolayısıyla uzun saatler boyunca bilgisayar başında oynayabileceğiniz bir oyun değil. Bunun nedeni de sadece basit bir oyun olması değil, oyunun aslında oldukça zor olması. Evet, oyunu oynamak, karşımıza gelen durum için özgün bir köprü oluşturmak gayet zevkli. Ancak belli noktalarda oyun gerçekten oyuncuyu oldukça zorluyor ve bu da belli bir noktadan sonra oyundan sıkılmanıza da yol açabiliyor. Çünkü herhangi bir yardım seçeneği de oyunda mevcut değil. Oyun hakkında  bahsedecek başka bir özellik yok, dediğim gibi oldukça basit bir oyun ancak boş bir oyun değil.

poly-bridge2Sonuç olarak, özellikle lisede okuyan bir sayısal öğrencisi iseniz ve mühendislik düşünüyorsanız alanı ne olursa olsun az çok sizi belli konularda düşünmenizi sağlayacak bir yardımcı oyun diyebiliriz. Bunun dışında da oynayıp kendinizi zorlayabileceğiniz oldukça düzgün ve güzel bir oyun Poly Bridge.

Oyun Hakkında genel bir puanlama yapacak olursam da oyuna puanım: 8.0

 

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE