Pokemon Red, Blue ve Yellow’dan Rekor Satış Geldi

Yeniden satışa çıkan klasik Pokemon oyunları Red, Blue ve Yellow büyük bir satış rekoruna imza attılar.

27 Şubat 2016’da Nintendo 3DS platformu için eShop üzerinden yayımlanan oyunlara talep çok yüksek olurken, her üçü de hesaba katıldığında eShop’ta ilk hafta satış rekoru kırıldığı belirtildi. Bu rekorun daha önce Super Smash Bros’a ait olduğunu hatırlatalım.

Nintendo yaptığı açıklamada, bu üç klasik oyunu Pokemon’un 20. doğum günü için sunduklarını söylerken, gösterilen ilgiden çok memnun olduklarını vurguladı. Satış rakamları konusunda henüz bir detay paylaşılmadı.

İlk olarak Gameboy el konsolu için 1996 yılında yayımlanan Pokemon, günümüzde de popülerliğini korumaya devam ediyor. RPG, puzzle ve aksiyon türünde olan oyun 6 nesil halinde ve her seferinde daha fazla karakterle oyun severlere sunuldu.

Tüm dünyanın aynı anda Pokemon yakalayacağı ve arttırılmış gerçeklik (ag: augmented reality) teknolojisiyle desteklenen Pokemon GO’nun bu sene içerisinde mobil sürümleriyle (iOS ve Android) piyasaya çıkması bekleniyor. F2P olacak Pokemon GO’da oyun içi satın almalar olması beklenirken, Pokemon hayranları büyük bir heyecanla yeni oyunu bekliyorlar.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE