Pokemon Go’ya İlgi Azaldı

Milyonlarca kişinin aktif olarak kullandığı Pokemon Go, iOS ve Android kullanıcıları tarafından çok ilgi görmüştü. Pokemon Go oyuncularının, oyunu oynarken kazalar yaptıkları bile biliniyordu. Ancak gelen son istatistikler, Pokemon Go severleri üzdü; Pokemon Go’ya ilgi azaldı.

Apptopia’nın (analiz firması), yayımladığı Pokemon Go grafiklerinde ilk defa bir düşüş olduğu gözlemlendi. Kullanıcıların bir kısmı oyunun artırılmış gerçeklik arayüzünü kullanmamaya başlamış durumda.

Pokemon Go geçtiğimiz son 1 ayda 10 milyon aktif kullanıcıyı kaybetti fakat bu düşüşün Pokemon Go’yu tahttan tamamen indirebileceği kesin olarak söyleyenemez. Oyun şu anda 40 milyon aktif kullanıcıya sahip. Pokemon Go kaybettiği kullanıcılarını geri kazanmak için yeni güncellemeler planlıyor. Şimdilik bilinen yeni güncellemelerden birinin Buddy sistemi olacağı söyleniyor (Buddy; arkadaş, kanka). Buddy sisteminde kullanıcılar sevdikleri karakteri kendilerine Buddy olarak seçebilecekler. Pokemon ararken veya Pokemon eğitirken Buddy’niz size yardımcı olacak. Bu da kullanıcılar için farklı  bir deneyim ve heyecan getirebilir.

Pokemon Go Buddy güncellemesinin ileriki haftalarda geleceği söyleniyor. Oyunun yaratıcılarının ellerini çabuk tutarak yeni güncellemeler getireceği görülüyor, aksi takdirde oyun her geçen gün kullanıcı kaybetmeye devam edebilir.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE