Pokemon Go’da Fazla Deneyim Puanı Kazanan Oyuncu Ban Yedi

Pokemon Go’da en kısa sürede en çok deneyim puanını kazanmayı hedefleyen oyuncuyu Niantic banladı.

Pokemon Go’da oyuncuların uzun süredir şikâyet ettiği hileli hesaplar banlanmaya başlamıştı. GPS hilesi yapan ya da Pokemon yakalayabilmek için bot kullanan oyuncuların tamamının banlanması bekleniyordu. Ancak bu sefer oyunun hilesiz de oynanabileceğini kanıtlamak isteyen bir oyuncunun hesabı kapatıldı.

Pokemon Go oyuncusu Jimmy Deroucher, en yüksek deneyim puanına ulaşmak istediğini daha önce belirtti. Hedefi sadece bir hafta sonunda bir milyon deneyim puanı olan oyuncu, bunu hile yapmadan başarmaya çalıştı. Bu amacına ulaştıktan sonra ise yeni hedefi; sadece yirmi dört saat içinde bir milyon deneyim puanı kazanmak oldu. Jimmy Deroucher yapılması imkânsız gibi görülen bu hedefini, canlı yayında Twitch üzerinden paylaşmak ve bağış toplamak istedi. Fakat hedefini tamamlayamadan sadece on üç saat içinde altı yüz bin deneyim puanı kazandıktan sonra, oyuncunun hesabı soft-ban yedi.

Bilindiği üzere soft-ban şu an çok da sert bir uygulama olarak görülmüyor. Kalıcı banlama da henüz olmadığı için, soft-ban yiyen oyuncular da bunu çok fazla önemsemeyip sadece sürenin geçmesini bekliyorlar. Soft-ban ise kısaca şu şekilde çalışıyor; yakalamak istediğiniz bütün Pokemonlar poke toplarından koşarak kaçıyorlar ve PokeStop’lardan hiçbir şey elde edemiyorsunuz. Bu soft-ban uygulaması sadece bir günlük hile önleme aracı olarak görülüyor ve aslında sizin gereğinden fazla deneyim puanı kazanmanıza engel olmak için kullanılıyor.

Jimmy Deroucher de bu sistemin, sadece günlük deneyim puanı limiti koymuş olmasının yanlış olduğunu kanıtlamaya çalıştığını açıkladı. Jimmy Deroucher hile kullanmadan da, oyunu verimli bir şekilde oynayarak sadece yarım günde, Niantic’in yasaklama limitine ulaşmayı başardı. Bu hileli yazılımlar ile yapılacak olsa çok daha yüksek rakamlar, daha kısa sürede ortaya çıkabilirdi.  Bu soft-ban sistemi tamamen rastgele bir biçimde işliyor ve Jimmy Deroucher’a göre bu sistem, haksızlığa uğramış olan oyuncuları küstürebilir.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE