Pokemon Go Son Raporlara Göre 440 Milyon Dolar Kazanca Ulaştı

Şu aralar, dünyada aktif olarak en çok oynanan oyun olan Pokemon Go bugüne kadar 180 milyon insan tarafından oynandı. Analist, SensorTower’a göre, Pokemon Go geliştiricleri iki ayda 440 milyon dolar para kazandı.

İlk ay 100 milyon dolar kazanan oyun şirketi Niantic, son iki ayda 308 milyon doların üstünde bir rakama ulaştı. Böylece oyun, Warcraft, Indepence Day:Resurgence ve The Angry Birds filminden bile çok daha para kazandı.

Ek olarak, Pokemon Go artık bazı ülkelerde, en çok indirilenler listesinin başında değil. Ancak, her gün yaklaşık 4 milyon insan oyunu oynamaya devam ediyor. Ek bir bilgi olarak da şunu belirletelim:  Pokemon Go henüz Çin ve Hindistan’da çıkmadı. Ancak yine de oyuncu sayısı 180 milyona ulaşmayı başardı.

SensorTower’ın açıklamasına göre, oyun %12 oranda Amerika’daki akıllı telefonlar üzerinde oynanıyor. 30 ağustos tarihinden itibaren, Amerikalı oyuncular, oyunda yaklaşık 32 dakika aktiftiler. Analistler, bu sayının oyunun çıktığı ilk haftayla aynı sayıda olduğunu söyledi.

Pokemon Go, çıktığı ilk hafta bu güne kadar gelmiş geçmiş bütün oyunlarından çok daha fazla sayıda insan tarafından indirilen oyun.  Çıktığı ilk günlerde 14 milyon insan tarafından oynanan oyun sayesinde, Nintendo baya bir kazanç sağladı.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE