Pokemon GO Gelmiş Geçmiş En İyi Mobil Oyun Olabilir

Yakın zaman önce piyasaya çıkan ve arttırılmış gerçeklik (augmented reality) teknolojisiyle kullanıcılarını gerçek dünyada Pokemon avına çıkaran ‘’Pokemon GO’’ nun tüm zamanların en iyi mobil oyunu olabileceği konuşuluyor.

Piyasaya çıkışının daha ilk gününde en çok indirilen mobil oyun olarak zirveye oturan Pokemon GO, Amerika Birleşik Devlet’lerinde istatistikleri alt üst etmiş durumda. Şu an için günlük aktif 21 milyon kullanıcısıyla Candy Crush’ı tahtından eden oyunun resmi lansman sürecinin tüm dünyada henüz tamamlanmadığını hatırlatmakta yarar var.

Söz konusu çılgın ilginin artarak devam etmesi beklenirken bazı ülkelerde güvenlik sebeplerinden ötürü kesintiye uğrayabileceği düşünülüyor. Almanya’da bazı yerlerde Pokemon GO oynamaya kısıtlamalar getirilmiş durumda.

Şu an için ABD’de devam eden büyük tartışma konusu ise Pokemon GO oyuncularının özel bilgilerinin Nintendo’nun erişimine açık olması. Konuyla ilgili olarak Minnesota Senatörü Al Franken, oyunun geliştiricisi Niantic Labs’ın CEO’suna bir mektup yazdı. Oyuncuların kişisel bilgilerine ulaşılması sonucu Amerikan vatandaşlarının özel hayatına bir saldırı olduğunun düşünen Al Franken, firmanın bu kadar bilgiye neden ihtiyacı olduğu konusunda yedi soru yöneltti.

Pokemon GO hakkında haber akışı büyük bir hızla devam ederken, oyun dünyasını sarsacak bir döneme girildiğini düşünülüyor.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE