Pokemon Go, Fransa’da da İstenmiyor

Son dönemlerde yasaklarıyla gündeme gelmeyen başlayan Pokemon Go’ya bu sefer de Fransız Belediye Başkanı’ndan tepki geldi.

Çok sevilen oyun Pokemon Go hakkında çıkan olumsuz görüşler bitmiyor. Oyunu oynarken yapılan kazaların duyulmasıyla güvenlik amaçlı başlayan yasaklamalar, farklı sebeplerle ve farklı yerlerde her geçen gün artmaya devam ediyor.

Bu sefer de Pokemon Go’nun,  Fransa’da oldukça küçük bir kasabada yasaklanması istendi. Bressolles‘in Belediye Başkanı Fabrice Beauvois, Niantic’ten bölgedeki Pokemonların kaldırılmasını istedi. Beauvois, kasabadaki hayatın sakin ve huzurlu olabilmesi ve halkın güvenliğinin sağlanabilmesi için bunu istediğini belirtti.

Beauvois, oyunun kasaba halkı için tehlikeli olduğunu ve kasabada karışıklık yarattığını söyledi. Beauvois’e göre insanlar önlerine bile bakmadan sürekli Pokemon Go oynadığı için, bu oyun trafikte hem yayaları hem de sürücüleri tehlikeye sokuyor. Geceleri insanların bu oyunu oynayabilmek için toplanması da herkesi endişelendiriyor. Beauvois bu sözleriyle Pokemon Go’nun bulaşıcı olduğunu, gençleri bağımlılığa sürüklediğini ve bu yüzden oyunun tehlikeli olduğuna dikkat çekti. Kasabadaki düzenin sağlanmasının ve halkın huzurunun korunabilmesinin kendi görevi olduğunu ve Pokemonların kasabadan kaldırılmasını bu yüzden istediğini de ekledi.

Ayrıca bu oyunu bir dükkan olarak gören Beauvois, Niantic’in belediyeden “dükkan açma izni” almadığını da belirtti. Kasabada açılacak kafe ve restoranlar için önce kendisinden izin alınması gerektiğini söyleyen Beauvois, kasabanın sanal alanına yerleşen bu oyun için de aynı düzenlemelerin söz konusu olması gerektiğini söyledi.

Belediye Başkanı’nın bu “Pokemonların bölgeden kaldırılması” isteğine Niantic’in henüz bir cevap vermediğini belirtelim.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE