Playstation Showcase Yapıldı. PS 5 Fiyatları ve Çıkış Tarihi Açıklandı

Son dönemin en tatmin edici sunumlarından birisi olarak adlandırabileceğimiz Playstation Showcase gösterisi içinde barındırdığı büyük sürprizlerle karşımıza çıktı.

Öncelikle 11 adet oyunun gösterildiği sunum Final Fantasy XVI’dan Spider Man’a, Resident Evil Village’den Demon’s Souls’a kadar herkesi heyecanlandıran oyunlarla bezeliydi. Oyunların videolarını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Gelelim yeni nesil konsol olan Playstation 5’e. İlk olarak 12 Kasım’da Amerika, Japonya, Kanada, Meksika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Kore’de satışa çıkarılacak olan konsol, 19 Kasım’da ise ülkemizin de içinde bulunduğu Global Satışa çıkacak.

Fiyat olarak ise normal Playstation’un (CD’li Versiyon) 499 $ olarak duyurulduğu konsolun Digital Versiyonu ise 399 $ olarak karşımıza çıktı. Türkiye fiyatı her ne kadar henüz belli olmasa da  Xbox fiyatlarını baz alarak konuşursak (duyurulduktan sonra fiyat bilgisi siteden kaldırıldı) 6500’e 7500 veya 7000’e 8000 gibi bir fiyatı olabileceğini söylesek sanırım yanlış bir şey konuşmuş olmayız. Tabi bu fiyatlar kur farkından dolayı + veya –‘de olabilir.

Gelelim gecenin oyunlarına. Başta dediğimiz gibi son dönemin en tatminkar sunumlarından olması dolayısıyla oyunlarda gayet güzeldi.

Playstation Collection; Yeni Playstation Plus yararı olarak tanıtılan sistem, Last of Us Remastered’dan Uncharted 4’e, Horizon Zero Dawn’dan Bloodborne’a kadar Playstation 4 Exclusive oyunlarını içinde barındıracak ve oyunları konsola indirip oynamamıza olanak sağlayacak. Başka herhangi bir bilgilendirmenin yapılmadığı sistem için herhangi bir fiyat bilgilendirmesi de yapılmadı.

Final Fantasy XVI

Marvel Spider Man: Miles Morales

Hogwarts Legacy

CoD Black Ops Cold War

Resident Evil Village

Deathloop

Devil May Cry Special Edition

Oddworld Soulstorm

Five Night at Freddy’s Security Breach

Demon’s Souls

Ayrıca bu oyunlar harici birde artık hiçbirimizi şaşırtmayan bilgi olarak Fortnite’ın Playstation 5’e çıkacak olmasını açıkladılar.

Gecenin gerçekten büyük sürprizi olarak ise “God of War: Ragnarok” tanıtıldı ve herhangi bir erteleme olmaması durumunda 2021’de çıkacağı açıklandı.  Kimsenin beklemediği anda gösterilen teaser sırasında her ne kadar oyundan görüntü olmasa bile izleyen herkesin inanılmaz heyecanlandığını söylemek sanırım en doğrusu olur 🙂

Başta da dediğimiz gibi bizim için en tatminkâr sunumlardan biri olan Playstation Showcase, Konsol fiyatları ve tanıtılan oyunlar hakkında siz neler düşünüyorsunuz?

Herkese İyi Oyunlar.

Yazar:
4 yaşından beri oyuncu, 7 yaşından beri okuyucu, 10 yaşından beri bir şeyler karalar.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up