PlayStation Plus Üyeliklerine Zam Geliyor

22 Eylül’den sonra, PlayStation Plus’un fiyatı Kanada ve Amerika’da artacak. Bu zamlar aylık, üç aylık ve yıllık üyeliklerde olacak.

Amerika’da şu an yıllık PlayStation Plus üyeliği 49 dolar. Buna 10 dolarlık bir zam gelecek ve bu da oyuncuların her yıl ortalama bir oyun ücretini, PlayStation Plus’a ödemeleri anlamına geliyor. Amerika’da yeni çıkan oyunların 60 dolara satıldığını hatırlatalım. Kanada’da yıllık üyelik ise 20 dolarlık bir zam ile 69 Kanada dolarına satılacak. Sony, fiyatları bu şekilde artırmasının sebebini,  Amerika ve Kanada’da 2010’dan beri hiç zam yapmaması olarak gösterdi.

Amerika’da şu anki üç aylık üyelik ise 17.99 dolar. Bu fiyat 24.99 dolara çıkacak. Yıllık üyelikte 10 dolarlık artışla kıyaslandığında sadece üç aylık üyeliğe yapılan 7 dolar zam, biraz fazla görünüyor.

Aylık üyelik fiyatlarına bakacak olursak; Amerika’da şu an 9.99 dolar olan fiyatta bir değişiklik görülmüyor. Kanada ise PS Plus üyeliği 11.99 dolara çıkartılmış. Amerika ve Kanada’da yapılacak bu fiyat değişikliğinin daha sonra Avrupa’da olup olmayacağı, henüz bilinmiyor.

Ülkemizde şu an yıllık PS Plus üyeliğinin 149.99 TL olduğunu da hatırlatalım.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE