PlayStation Flow Su Altından Oyun Oynayın

PlayStation Wearable Entertainment’ın Teknoloji Bölümü, su altında kullanabileceğiniz ‘’PlayStation Flow’’ ürününü geliştirdi.

Oynadığınız oyunda, mesela The Last of US Remastered, yüzmeniz gereken veya su olan bir ortamda bulunduğunuzda oyunu durdurup mayonuzu giyip havuza atlayabilir ve kaldığınız yerden bu şekilde devam edebilirsiniz.

PlayStation Flow Goggles isimli özel deniz gözlüğünüz sayesinde Bluetooth teknolojisi yardımıyla PS4 konsolunuza bağlanacaksınız ve bu sayede oyun ekranı karşınıza gelecek. Ayrıca su geçirmez özel kulaklılar sayesinde su altında bile tüm oyundaki sesleri duyacaksınız.

Kolunuza takılan PlayStation Flow Sensors ismindeki hareket algılayıcısı sayesinde yaptığınız hareketler PS4 konsolu tarafından algılanacak ve oyuna yansıtılacak. Ayrıca, vücudunuzu hızlıca kurutmanıza yarayan ‘’PlayStation Flow Body Dryer’’ diye bir alette geliştirilmiş durumda.

Genel olarak baya fantezi olmuş diyebileceğimiz ürünü kullanmak için hemen yanı başınızda bir havuz veya deniz olması gerekli, tabi ben küveti doldurur girerim demiyorsanız :). Bu arada tuzlu suyun ürünlere zarar verip vermeyeceğini de bilmiyoruz. Ayrıca, oyunlarda su olan kısımları, su içinde oynamanın nasıl bir etki yaratacağını da kestirmek epeyce güç. Özetle, hayal gücü sınırları biraz fazla zorlanmış gibi geldi bize.

Sony, ayrıca bu yeni teknolojisini tanıtımını yapan bir de video yayımladı. Aşağıda ilginize sunuyoruz.

Güncelleme: Gün sonunda, ürünün 1 Nisan şakası olduğu Playstation tarafından açıklandı :). Ancak günün birinde neden gerçek olmasın…

[youtube id=”9bPUaLpNcMY”]

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE