Peter Jackson, Mortal Engines’in Filmini Yapacak

Mortal Engines’in sinema uyarlamasında Peter Jackson, The Lord of the Rings ekibi ile birlikte çalışacak ve filmin senaryosunu yazacak.

The Lord of the Rings’i başarılı bir şekilde sinemaya uyarlamış olan yönetmen Peter Jackson, şimdi de yeni bir film yapacak. Yeni projesinde ise The Lord of the Rings ve Hobbit filmlerinden alışık olduğu isimler ile birlikte çalışacak. Philippa Boyens, Christian Rivers ve Peter Jackson’un eşi Fran Walsh yeni filmin yapım aşamasında olacak.

Peter Jackson ise, bu sefer yönetmenlik yapmayacak. Jackson, Philippa Boyens ve Fran Walsh ile birlikte filmin senaryosunu yazacak. Christian Rivers ise filmin yönetmeni olacak. Christian Rivers, daha önce Jackson’un filmlerinde görsel efekt uzmanı olarak bulunuyordu. Christian Rivers’ın, yönetmeni Jackson olan 2005 yapımı King Kong filminde görsel efekt dalında Oscar kazandığını da hatırlatalım. Mortal Engines, Christian Rivers’ın yönetmenlik yapacağı ilk filmi olacak.

Mortal Engines, 2001 yılında Philip Reeve’in yazdığı bir roman olarak yayımlandı. Bilimkurgu romanı olan Mortal Engines’de, makineleşmiş şehirlerin olduğu uzak bir gelecek söz konusu. Bu kitabın ülkemizde de Yürüyen Kentler adıyla yayımlandığını hatırlatalım.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE