Palmer Luckey: ‘’Oculus, PSVR’a Göre Daha İyi’’

Oculus’un yaratıcısı ve CEO’su Palmer Luckey, IB Times’la yaptığı röportajda Oculus Rift’in PlayStation VR’dan daha iyi olduğunu belirtti.

PSVR’ın iyi bir sanal gerçeklik gözlüğü olduğunu kabul eden Luckey, Oculus ile PSVR’ın farklı kullanıcı kitlelerine hitap ettiğini dile getirdi. Oculus Rift’in piyasada yarışacağı en büyük rakip PSVR olarak gösterilirken, Luckey, PlayStation 4 konsolu olup PC’si olmayan kişi sayısının az olduğuna dikkat çekti. Bu yüzden, kullanıcıların ya PC’ler için, ya da PS4 konsolu için cihaz tercihinde bulunacaklarını söyledi. Oculus Rift için önerilen PC donanımının PS4’e göre oldukça güçlü olduğu öne sürülen bir diğer argümandı.

Luckey, 2012’de PSVR takımına Oculus Rift’in bir demosunu gönderdiğini ve kendilerine sanal gerçeklik tecrübesi için donanım standartlarının oldukça yüksek tutulmasının öneminden bahsettiğini açıkladı. Bu önlemler sayesinde sanal gerçekliğin insanlar tarafından daha rahat anlaşılabileceği ve geleceğinin çok daha parlak olacağını düşünüyor.

Öte yandan Sony, PSVR geliştirme programı altında 100’ün üzerinde VR oyunu piyasaya getirmeye hazırlanırken, Oculus’ta yaklaşık aynı sayıda oyunu 2016’da kullanıcılarına sunacak.

Oculus Rift’in tüketici sürümünün satış fiyatı 600 dolar olarak belirlenirken, PSVR’ınki henüz açıklanmadı. Sony bu noktada fiyatı mümkün olan en düşük seviyeye çekmek için elinden geleni yapacağını söylemişti.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE