Oyun Tasarlama Maratonu, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Yapılacak

Oyun tasarlama maratonu Game Jam, 4 ve 5 Kasım tarihlerinde İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde olacak.

Bütün dünyanın bildiği Game Jam maratonuna bu sene, İstanbul Bilgi Üniversitesi ev sahipliği yapacak. İstanbul Bilgi Üniversitesi Dijital Oyun Tasarımı Bölümü tarafından düzenlenen Game Jam, santralistanbul Kampüsü’nde gerçekleşecek. Cumartesi sabah başlayıp, Pazar gecesi bitecek olan maraton, bu süre içinde aralıksız devam edecek. 40 sürecek olan bu maratonda öğrenciler, kampüste kalacaklar ve Bilgi Dijital Oyun Tasarımı Bölümü’Nün bilgisayar laboratuvarında çalışacaklar.

Herkesin katılabileceği bu maratonda öncelikle görev dağılımları yapılacak. Tasarımcı, yazılımcı, hikaye geliştirici ve karakter tasarımcısından meydana gelen takımlar oluşturulacak. Bu şekilde görev dağılımı yaparak bir araya gelen takımlar, 40 saatlik maraton boyunca, jüri tarafından belirlenen temaya göre, analog veya dijital bir oyun tasarlayacak. Tasarlanan bu oyunlar jüri tarafından değerlendirilerek, maraton bittiğinde sergilenecek.

Game Jam’ın jürisinde ise; İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erkan Saka, İstanbul Bilgi Üniversitesi Dijital Oyun Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nuri Kaya, İstanbul Bilgi Üniversitesi Dijital Oyun Tasarım Bölümü Öğretim Görevlisi Ertuğrul Süngü, İstanbul Bilgi Üniversitesi Dijital Oyun Tasarım Bölümü Öğretim Görevlisi Efe Alaçamlı ve Kinguin Türkiye Ülke Müdürü Ayça Zaman yer alacak.

Game Jam’a herkes katılabilir ancak öncelikle kayıt olmanız gerekiyor. Bu adresten, etkinlik programını inceleyebilir ve etkinliğe kayıt olabilirsiniz.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE