Oyun Konsolu Dönemi Bitiyor mu?

Gamingbolt sitesinde yayımlanan bir makalede, gelecekte farklı markalardaki oyun konsollarının piyasadan kalkacağına dair bazı saptamalar yapılıyor.

Xbox’ın patron Phil Spencer yaptığı açıklamada, PC benzeri bir platformun oluşturulması gerektiğini söylerken, Doom ve Quake gibi efsaneleşmiş oyunların yeni nesil konsollar üzerinden oynanamamasını yanlışlık olarak değerlendirdi. Donanım konusunda teknolojisinin geliştiğini belirten Spencer, yazılımın da bu noktada devreye girerek eski içeriklerin yeni donanımda oynanmasına imkân sağlaması gerektiğini sözlerine ekledi.

Piyasadaki 3 temel konsolun yapımcısı olan Sony, Nintendo ve Microsoft konsol çıkarma döngüsün den kurtulmayı planlarken, hep beraber ortak bir donanım yaratacakları konuşuluyor. Eski içeriklerin tümünün oynanabileceği bu platform oyun severlere oldukça geniş imkânlar sunacak. Öte yandan, böyle bir projenin henüz söz konusu olmadığını belirtelim.

Bir diğer tartışma konusu da sanal gerçekliğin oyunlara dâhil edilmesi olurken, konsolların eş değer PC’lere göre şu an için daha yüksek performans gösterdiği belirtiliyor. İlk etapta avantajlı olarak görülmekle beraber PC sistem donanımları parça bazında değiştirilebiliyor fakat konsollar ise kapalı bir sistem olarak karşımıza çıkıyor. VR’ın video oyunlar için devrimsel nitelikte mi yoksa bir ek özellik mi olacağı henüz tahmin edilemiyor.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE