Overwatch Oyuncusuna Canlı Yayında Ban Atıldı

Oyunlarında yapılan hilelere tahammülü olmayan Blizzard, bu sefer Overwatch oyuncusunu, oyuncunun yayın yaptığı esnada banladı.

Blizzard Overwatch’ta, her oyununda olduğu gibi, hile yapan oyuncularının gözünün yaşına bakmıyor. Hem de öyle bir banlama yapıyor ki hile yapan hesap banlandığında, aynı bilgisayarda tekrar Overwatch oynamak kesinlikle mümkün olmuyor. Bu sistem ile Blizzard, yeni hesap açıp sürekli hile yapan oyuncuların önüne; önemli bir engel koyuyor.

Son olarak Koreli bir yayıncı, Blizzard’ın bu ban politikasından nasibini aldı. Banlamaların bu kadar çok yapıldığı bir oyunda Kore’li oyuncu, canlı yayında oyunu hile yaparak oynayarak, bir nevi intihar etmiş oldu. Oyununcunun, kendi bölgesinin sunucusunda en iyi 200 oyuncu arasında olduğunu da belirtelim.

Blizzard bu banlama sistemine yönelik ise, forumlarda yapılan “Ben bu oyuna para verdim, istediğim gibi oynarım.” temalı şikâyetleri hiç ciddiye almadığını hatırlatalım. Bu katı kurallarıyla Blizzard, oyunlarına gereken emeği harcayan oyuncularına ne kadar önem verdiğini, bir kez daha kanıtlamış oldu.

Kore’li oyuncunun, canlı yayında banlanma videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE