Overwatch, League of Legends’ı Tahtından Etti

4 yıl sonra, League of Legends, Kore’deki internet kafelerin artık bir numaralı oyunu değil.

Overwatch henüz çok yeni bir oyun olmasına rağmen, önü alınamaz bir şekilde popüler. 10 milyon oynayıcı sayısına ulaştı ve oyun karakterleri o kadar çok sevildi ki Street Fighter V ve Pokemon oyunlarına ek modlar olarak eklendi. Şu sıralarda da Kore’deki internet kafelerin en popüler oyunu.

Kore’deki bir internet kafede oyuncuların %27.8’i League of Legends oynarken, Overwatch oynayanların yüzdesi %30’un üzerinde. Ağustos 2012’den beri bir numara olan League of Legends, artık yerini, Overwatch’a bırakıyor.

lol-overwatch

Overwatch’un bu durumu daha ne kadar sürecek bilemiyoruz tabii ama nereye kadar gittiğini görmek güzel olacak.  Bu ay oyuna yeni bir mod ekleniyor; Competitive Play (Rekabetçi Oynanış). Oyun yönetmeninin söylediğine göre bu moda önemli olan şey skiller (yetenekler) olacak.

Geliştirici şirket Blizzard gerçek zamanlı strateji oyunları Starcraft ve Starcraft 2’yle Kore’de bir süredir popülerliğini sürdürüyor.

Ayrıca, oyunun popülerliğini artırıp artırmadığı bilinmez ancak çok kısa bir zaman önce Razer, Overwatch için klavye, mause, mause pad ve kulaklık üretmişti.

overwatch-urunler

Overwatch için kısaca bilgi vermemiz gerekirse; Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen çok oyunculu birinci şahıs nişancı (MMOFPS) oyunu. İlk olarak 2014’te duyurulan oyun, 24 Mayıs 2016’da piyasaya sürüldü. Altı kişilik iki takımın karşılaşması şeklinde oynanıyor ve her maç ortalama 15 dakika sürüyor. Oyun MMO olmasına rağmen, ücretsiz değil. 120 TL ödeyerek, Overwatch’a sahip olabilirsiniz. Bunun yerine, 180 TL vererek Blizzard’ın tüm oyunlarına çeşitli skin ve hediyeler veren Origins Edition’u da alabilirsiniz. Oyunu bir kere bu şekilde satın aldıktan sonra, ekstra hiçbir harcama yapmanıza gerek yok.  Ayrıca Blizzard bu oyununu PC’nin yanı sıra PlayStation 4, Xbox One platformlarında da çıkardı. Fakat bu konsollarda sadece 180TL’lik Origins Edition versiyonu mevcut.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE