Overwatch Açık Beta İncelemesi

Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen ve Blizzcon 2014 de duyurulan Overwatch, 5-9 Mayıs tarihleri arasında açık beta olarak oyunculara sunulmuş durumda. Bu durumdan yararlanarak bende oyuna şöyle bir göz atayım dedim ve oyunu PS4 platformunda deneme şansı buldum.

Öncelikle Overwatch takım bazlı bir FPS(First PersonShooter) oyunu. 5’er kişiden oluşan iki takımdan biri, belirtilen bölgeyi savunurken diğer takım da belirtilen süre içerisinde bu bölgeyi ele geçirmeye çalışıyor.Bununla beraber,takım içinde seçtiğimiz karakterlerin hepsinin farklı görevleri ve özel güçleri mevcut. Overwatch’da 4 farklı sınıfa sahip toplam 21 karakter mevcut ve 21 karakterin hepsi şu anda seçilebilir durumda yani ekstra bir ücret ödeyip karakter açma veya Heroes of Storm’daki gibi oyun içinde ilerledikçe karakter açma gibi bir durum şu an için söz konusu değil. Tabii ki bu durumun sadece beta sürecinde böyle olabileceğini de göz önünde bulundurmak gerek.

Oyun içinde daha öncede belirttiğim gibi Hücüm(Offense),Savunma(Defense),Ağır hareket edip çok hasar veren Tank sınıfı ve son olarak da Destek(Support) olmak üzere 4 farklı sınıf bulunmak da. Karakter seçim ekranında bu sınıfların dengeli dağılmasını sağlamak için de Blizzard oldukça farklı bir uyarı bildirimi koymuş durumda. Takım üyeleri karakterlerini seçerken sağ tarafta takımın sınıf dağılımı ile ilgili, Hiç Destek yok veya takım Savunma anlamında zayıf gibi uyarılar yer almakda.Tabii ki ne kadar uyarı olursa olsun online bir oyunda herkes istediği karakteri istediği gibi seçiyor ancak yinede karakter seçiminde bu şekilde bir yardım bence oldukça güzel olmuş. Karakterler ile ilgili bir başka konuda her karakterin farklı özel güçlerinin ve silahının olması. 21 karakterin hepsi oldukça özgün olarak tasarlanmış ve hepsini oynaması ayrı bir zevk veriyor.

Karakterlerin özel güçlerine örnek vermek gerekirse, oyunun kapağında da yer alan Tracer karakterine bakabiliriz.

overwatch_tracer

Tracer iki elindede tabanca bulunduruyor ve iki tane özel güce sahip. Bunlardan biri , yaklaşık 2,3 saniye önce olduğu noktaya  çok hızlı bir şekilde geri dönebiliyor. İkinci özelliği de oldukça hızlı bir şekilde ilerleyebiliyor. Eğer, Witcher 3: Wild Hunt oyununu oynamış olanlarınız var ise Ciri’nin hızla ileri atılma özelliğinin aynısı diyebiliriz.Tabii ki bu kadar farklı karakter ve özellikler ile birlikte herkesin aklına moba oyunlarında ki gibi karakter ve özellik ezberleme durumları gelse de Overwatch da oyun başlamadan önce yaklaşık bir 40 saniye hazırlık süresi veriliyor ve bu süre içerisinde başladığınız nokta içerisinde karakterinizi değiştirmeniz mümkün.Ayrıca, oyun esnasında da öldükten sonra farklı bir karaktere geçiş yapabiliyorsunuz.

Oyun 9 Mayıs’a kadar açık betada kalmaya devam edecek, bu eğlenceli oyunu denemek isterseniz PC platformunda Battle.net’den, PS4 platformunda da PsStore’dan indirerek deneyebilirsiniz.

Sonuç Olarak:

Grafik: 8/10

Eğlence:10/10

Oynanış: 9/10

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE