Online Radyo Uygulamalarına İlgi Artmaya Devam Ediyor

Günlük hayatın değişmez bir parçası haline gelen ‘’Online Radyo’’ uygulamalarına olan ilgi artarak devam ediyor.

Cep telefonu, tablet ve PC sürümleriyle kullanıcılarına hizmet veren bu uygulamalar arasında kıyasıya bir rekabet oluşmuş durumda. Birçok değişik müzik tarzına sahip radyo kanallarıyla, 24 saat müzik dinleme şansı veren bu uygulamalar arasında en öne çıkanları Pandora, Spofity, Apple, Radiotunes, iHeartRadio olarak sayabiliriz.

70 milyonun üzerinde kayıtlı kullanıcısı olduğunu söyleyen iHeartRadio, radyo devi Clear Channel tarafından yaratıldı. Yaklaşık 4 sene içerisinde bu rakama ulaştıklarını söyleyen iHeartRadio yetkilileri son 6 ayda 10 milyonun üzerinde kullanıcı kazandıklarını sözlerine eklediler. Öte yandan, bu uygulamayı kayıt olmadan da kullanabiliyorsunuz, şu ana kadar 600 milyon kez indirilen uygulama her ay 87 milyon değişik kullanıcıyla buluşuyor.

Spotify’a baktığımızda ise aylık 60 milyonun üzerinde kayıtlı kullanıcısı olduğunu ve 15 milyon para ödeyen üyesi olduğunu görüyoruz. Kısacası, ciddi bir ekonomi durumu söz konusu…

Genel olarak bakıldığında ana gelir kaynağı uygulamanın üzerinden yayımlanan reklamlar olurken, diğer taraftan Premium ‘’ücretli’’ üyelikleri sayesinde hem reklamlardan kurtulabilir, hem de daha yüksek bir ses kalitesiyle radyo kanallarını dinleyebilirsiniz.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE