Oculus Video Oyunlar İçin Etkinlik Düzenliyor

Oculus VR’ın sanal gerçeklik gözlüğü Oculus Rift’in tüketici sürümünün çıkmasına sayılı süre kala, platforma özel olarak gelecek video oyunların tanıtımını yapmak için bir etkinlik düzenleniyor.

San Francisco’da 13 – 15 Mart 2016 tarihleri arasında düzenlenecek ‘Game Days’ isimli etkinlikte Oculus Rift’e gelecek oyunlar hakkında detaylı bilgi verilmesi bekleniyor.

VR firmaları 2016’da piyasaya çıkacak cihazlarının ilgi görmesinde yayımlanacak içeriklerin büyük önem taşıdığını sık sık vurguluyorlar. İlk etapta teknolojinin video oyunlarla yaygınlaşması daha sonrasında AR (augmented reality:  arttırılmış gerçeklik) ile beraber eğitim, tıp, inşaat,  mimari gibi birçok alanda yer alması bekleniyor.

28 Mart 2016 Oculus Rift’in resmi lansman tarihi olurken, Ocak ayı içerisinde cihazın ön sipariş satış fiyatı 600 dolar olarak açıklanmıştı. Söz konusu rakam kullanıcılar tarafında oldukça yüksek bulunurken ilave vergiler ve kargo ücretleri ile beraber bazı ülkelerde 800 dolara ulaşıyordu.

Piyasada Oculus Rift’in mücadele edeceği cihazlar PSVR ve HTC Vive olarak ön plana çıkarken, pazar payının yarısından çoğuna -PlayStation 4 oyun konsoluna ek bir cihaz olarak çıkacak- PSVR’ın sahip olması bekleniyor.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE