Oculus Rift’in Geliştirici Sürümü Hazır

Oculus, sanal gerçeklik kastı Rift ve geliştirici kiti olan SDK 1.0.’ın satışa hazır olduğu bilgisini verdi.

İlk etapta sanal gerçeklik teknolojisini destekleyen oyun ve uygulama geliştiricilerine gelecek bu cihaz, tüketici sürümü öncesi bir hazırlık niteliğinde. Ayrıca Oculus, lansman sonrası her hafta daha fazla cihazın geliştiricilere yollanacağını açıkladı.

Öte yandan, bazı geliştiricilere daha önce test amaçlı bir kit yollandığını da hatırlatalım. Oculus, daha önce yaptığı açıklamalarda ilk hedeflerinin geliştiriciler olduğunu ve VR içerikli tecrübelerin giderek artmasını arzu ettiklerini söylemişti. Oculus, Facebook tarafından Mart 2014’de 2 milyar dolara satın alındı.  

Nisan 2016’da piyasaya çıkacak olan Oculus Rift’in satış fiyatının 350 dolar düzeyinde olması beklenirken, PC platformunda kendisine rakip olacak sanal gözlüğün HTC ve Valve’in ortak olarak geliştirdikleri HTC Vive olması bekleniyor. Normalde 2015’in sonunda çıkarılması planlanan HTC Vive, çok önemli bir yenilik keşfedilmesi sonucu 2016’ya ertelenmişti. Söz konusu yeniliğin ne olduğu konusunda bir açıklama yapılmamıştı. 

Yukarıda bahsedilen iki cihaz dışında, Sony’nin imzasını taşıyan PSVR ön plana çıkıyor. Video oyunlara daha çok hitap edecek bu yeni cihazın pazarda en büyük paya sahip olması bekleniyor. 

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE