NVIDIA, 32-bit İşletim Sistemlerine Güncelleme Vermeyecek

AMD'den sonra NVIDIA da, 32-bit işletim sistemlerini desteklememe kararı aldı.

NVIDIA, AMD’nin daha önce aldığı bir kararı uyguluyor. Bu karar ise, 32-bit işletim sistemini desteklememeyi içeriyor. NVIDIA artık, 32-bit işletim sistemine, güncelleme desteği vermeyecek. Böylece 32-bit kullanıcıları, GeForce sürücüleri alamayacaklar. Bu kullanıcıların ekran kartları, eski bir sürümde kalmış olacak.

Bu kararın uygulamaya bir anda konulmayacağını da belirtelim. NVIDIA’nın 32-bit’i tamamen bırakması şu şekilde olacak; öncelikle 2018 yılının Ocak ayından itibaren, 32-bit işletim sistemlerine GeForce sürücülerinin yeni özellikleri sunulmayacak. Bir sene sonra ise, 2019 yılının Ocak ayında NVIDIA, güvenlik güncellemelerini kaldıracak. Böyle 32-bit, NVIDIA için yok sayılacak.

Bu açıklamalara göre, bir sene içinde 64-bit işletim sistemine geçmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü bilindiği üzere, son zamanlarda geliştirilen oyunların minimum sistem gereksinimleri bile artık 64-bit istiyor. Bu sebeple kullanıcılar zaten 64-bit’e yönelmeye başladı. Ayrıca ekran kartlarının güncellenmeyerek eski bir sürümde kalması, hiçbir oyuncunun tercih ettiği bir durum değildir. Dolayısıyla NVIDIA’nın da 64-bit sisteme öncelik göstermesi aslında, oldukça normal karşılanabilecek bir durum oluyor.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE