Nvidia 1.200$’lık Titan X’i Duyurdu

Nvidia, bu sene iyi işler çıkarttı.  Bir süre önce “yeni kral” lakaplı GTX 1080’i tanıtan Nvidia, son olarak GTX 1060’ı da satışa sunarak, bu kısımdaki çalışmalarını tamamladı. Şu an piyasada GTX 1080, GTX 1070 ve GTX 1060’ı bulabiliyosunuz. Fakat Nvidia durmuyor. Şimdi gözler yeni Titan X’te…

Çoğumuzun ismini çok iyi bildiği donanım şirketi Nvidia tamamen yepyeni bir Titan X’le karşımızda.  Pascal mimarisini kullanan NVIDIA Titan X, önümüzdeki ay itibarıyla satışa olacak. Bu ekran kartı bundan önceki Titan X modelinden %60 daha hızlı. Yeni GPU (Grafik İşleme Ünitesi)’nın tanıtımı Nvidia’nın CEO’su Jen-Hsun Huang tarafından Stanford Üniversitesinde yapıldı.

[youtube id=”Y02kptTItj8″]

Özelliklerini şu şekilde listeleyebiliriz;

  • 12 milyar transistör
  • 4K çözünürlükte 60 FPS’te oyun deneyimini yaşamak isteyen kullanıcılar için üretilen Titan X, 12 GB GDDR5X bellek sistemine sahip.
  • 3548 CUDA çekirdeğinin olduğu ekran kartı 1.41 GHz temel hız, 1.53 GHz Boost hızı sunuyor.

Yeni Titan X Nvidia’nın Pascal serisine dayanıyor. 2 Ağustos’tan itibaren Kuzey Amerika ve Avrupa’da satışa çıkacak. Daha sonrada yakın bir tarihte Asya’da çıkması bekleniyor. Fiyatı 1.200$. Şunu unutmayın ki Nvidia’nın açıklamasına göre bu bu zamana kadar yapılmış en büyük GPU.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE