Nintendo’nun Youtube Kararına Tepki Sürüyor

Nintendo’nun, yakın zamanda Youtube için aldığı karara tepki büyüyor. Youtube yayımcılarından Angry Joe, konu ile alakalı video çekerek tepkisini gösterdi.

Nintendo, kısa bir süre önce aldığı bir karar ile; Youtube üzerinden yayımlanan nintendo ile alakalı videolardan reklam yapılmasını ve bu videolar üzerinden para kazanılmasını yasaklamıştı. Gelen büyük tepkiler üzerine aldığı yeni bir karar ile “Creators Program” adında bir uygulamayı Youtube üzerinden başlattı. Bu uygulamada, video yayımcıları öncelikle video’yu bu uygulama üzerinden Nintendo’ya gönderip, onay alıyorlar ve onay aldıktan sonra video üzerinden reklam alıp para kazanabiliyorlar.

Youtube yayımcılarından Angry Joe, son olarak “Angry Joe Plays Mario Party 10!” isminde bir video’yu bu uygulamaya göndermeden yayımladı ve video kısa bir süre sonra Nintendo tarafından kaldırıldı. Nintendo’nun bu sansür uygulamasına oldukça sinirlenen Angry Joe, yeni bir video göndererek duruma tepki gösterdi. “Final Nintendo Angry Rant! – Anti Youtuber Policies” ismindeki video kısa zamanda 600.000 kişi tarafından izlendi. Video’da uygulamanın akıl dışı olduğunu belirten Joe’ya, takipçileri yaptıkları yorumlar ile destek verdi.

Youtube üzerinden yapılan oyun videosu yayımcılığının, son yıllarda tüm dünyada bir sektör haline geldiğine hatırlatalım. Yazının devamında, Angry Joe tarafından yayımlanan tepki video’sunu izleyebilirsiniz.

 

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE