Nintendo’nun Yeni Konsolu Switch Tanıtıldı

Bir süredir Nintendo “NX” kod adıyla anılan, PlayStation ve Xbox konsollara rakip olarak geleceği söylenen yeni konsol Nintendo Switch adıyla duyuruldu.

Hem ev konsolu hem de el konsolu olabilme konseptiyle gelen yeni konsol, “First Look at Nintendo Switch” adlı video ile Nintendo’nun resmi YouTube kanalında duyuruldu.

Nintendo Switch’in dikkat çeken özelliklerinden biri kontrolcüsü oldu. Kontrolcüyü isterseniz konsolun ekranına bağlayarak bir anda el konsoluna dönüştürebiliyorsunuz. Bu konsept biraz şunu da düşündürüyor tabii “Acaba iPad’e ya da muadili tabletlere benzer kontrolcüleri taksak aynı işlemi görmez mi?”. Burada Nintendo’nun vadettiği Skyrim gibi AAA oyunların oynanabilecek olması. Bu sevindirici bir haber olmakla birlikte Skyrim’in henüz onaylanmamış olması da akıllarda soru işaretleri bırakıyor.

Nintendo Switch ile partnerlik yapacak firmalara da Nintendo’nun resmi sitesinde yer verildi. Partner firmalar arasında EA Games, Activision, Bethesda, CAPCOM ve Konami gibi çok önemli firmalar yer alıyor.

Nintendo Switch, Türkiye’ye gelir mi bilinmez ama Mart 2017’de satışa sunulacak.

Nintendo kullanıcılarını sevindirmeyi başaran ve Nintendo’nun hisselerine de 1.36 milyar dolar gibi büyük bir katkı sağlayan tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

[youtube id=”f5uik5fgIaI”]

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE