Nintendo Switch’in Hafızası Bir Süre Daha 32 GB Olacak

Nintendo Switch için çıkacak olan 64 GB'lık kartlar, ertelendi. 

Nintendo Switch, birçok özelliği ile oldukça başarılı bir konsol olduğunu kanıtladı. Fakat oyuncuların şikayet ettiği tek bir konu var ki; o da maalesef depolama sıkıntısı. Nintendo Switch’in oyun kartlarının kapasitesi 32 GB hafızaya sahip. Bu aslında, Nintendo’nun orijinal oyunları için fazlasıyla yeterken, diğer oyunlar için bunu söyleyemeyeceğiz.

Örneğin; Nintendo’nun Super Mario Odyssey oyunu 5,7 GB, The Legend of Zelda: Breath of the Wild oyunu  da sadece 13,4 GB yer kaplıyor. Ancak NBA 2K18, 22,9 GB’lık bir alana ihtiyaç duyuyor. Hatta Nintendo Switch’e gelecek olan Wolfenstein II: The New Colossus’un da PlayStation 4’teki boyutu 46,6 GB olarak biliniyor. Oyunların bu yüksek boyutlara ihtiyaç duyması da, sadece 32 GB’lık bir alanı olan Nintendo Switch kullanıcılarını zorluyor.

Nintendo, 2018 yılı sona ermeden, 64 GB’lık kartlara geçiş yapağını duyurmuştu. Ancak Wall Street Journal‘a göre, bu kartın çıkışı belirtilen tarihte olmayacak. 64 GB’lık kart için yeni bir tarih de verilmedi ve bu gecikmenin teknik sorunlardan kaynaklandığı söylendi. Yani Nintendo Switch kullanıcısıysanız, bir süre daha 32 GB’lık kartlar ile idare etmek zorunda kalacaksınız.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE