Nintendo, Mobil Oyunlarını Artırıyor

Nintendo mobil oyun pazarı için, farklı oyun geliştiricileri ile birlikte çalıştığını söyledi. 

Mobil konsollar dediğimizde akla gelen ilk isim olan Nintendo, şimdi de mobil cihazlar üzerindeki etkisini artırmak istiyor. Hâlihazırda mobil platformda Super Mario ve Pokemon oyunları ile oldukça başarı elde eden şirket, bu başarısını ve mobil oyunlarını artırmayı düşünüyor.

Kantan Games şirketinin CEO’su Dr. Serkan Toto, Nintendo’nun bu konu için söylediklerini bizlere aktardı. Dr. Serkan Toto’yo göre; Nintendo cep telefonları için üreteceği oyunlarda, kendine has oyun isimlerini kullanacak. Bu isimlerle de iki ya da üç farklı mobil oyun piyasaya sürülecek. Şu an oyunların geliştirilmesi için DeNa stüdyosu ile çalışan Nintendo, DeNa’dan gayet memnun olmasına rağmen başka geliştirici şirketlerle de çalışıyor.

Nintendo’nun bundan sonraki açıklaması hangi konuda olacak, gelecek oyunlar hakkında bir bilgi verilecek mi bekleyip göreceğiz. Şu anda bizim ülkemizde ise Nintendo’nun Super Mario RUN adlı mobil oyunun iOS ve Android işletim sistemlerinde oynanabilir olduğunu hatırlatalım.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE