Netmarble, Türk Oyun Sektörü İçin Yeni Bir Fon Kuruyor

Netmarble’ın EMEA CEO’su Barış Özistek Capital Dergisi’ne verdiği röportajda, 2017’de Türkiye merkezli girişimleri destekleyecek bir fonun kurucu ortağı olacaklarını söyledi.

Türkiye’de yaşanan talihsiz olayların Netmarble’ın uzun vadeli stratejik planlarını etkilemediğini belirten Özistek, ülkemizdeki yatırımlara devam edileceğini açıkladı. 2015 senesinde Gedik Yatırım ve MV Holding ile beraber StartersHub isimli kuluçka merkezini kuran Netmarble, genç girişimcilerin projelerini destekliyor. Mayıs 2015’ten bu yana 23 girişime 4.3 milyon TL tutarında yatırım yapılmış durumda.

Oyun sektöründe büyüme potansiyeline dikkat çeken Özistek, Türkiye’nin 2023’deki 1 milyar dolarlık yazılım ihracatı hedefine ulaşılabileceğini savundu. 7 senenin oyun sektörü için oldukça uzun olduğunu dile getirirken, bugünden yatırıma başlanırsa 1 milyar doların üzerinde gelir elde eden birkaç firmanın bile olabileceğini söyledi.

Son yıllarda video oyun sektöründe E-spor ve mobil oyunların ön plana çıktığına dikkat çekerken, özellikle E-spor’a olan ilgiye vurgu yaptı. Yakın zaman içinde olimpiyatlarda seyredilecek E-spor’un çok daha geniş kitlelere ulaşacağını belirtti.

Kore’nin en büyüğü olan Netmarble dünyada ilk 10’da yer alıyor. Firma, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika merkezlerini Türkiye üzerinden yönetiyor. Temelleri 2000 yılında atılan Netmarble’ın bünyesinde şu an için 3.500 çalışanı bulunmakta.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE