Netflix, Artık Kevin Spacey ile Çalışmayacak

Cinsel taciz ile suçlanan Kevin Spacey, House of Card dizisinden çıkarıldı. 

Oscar ödüllü başarılı aktör Kevin Spacey hakkında, birden fazla suçlama yapıldı. House of Cards ekibinden ismini vermeyen 8 kişi, sözlü şekilde ve sarkıntılık yoluyla tacize uğradıkları gerekçesiyle Kevin Spacey’e yönelik taciz suçlamasında bulundu.  Ayrıca Vulture adlı internet sitesinde ismini vermeyen bir kullanıcı, Spacey’in evinde kendisine tecavüz etmeye çalıştığını söyledi. Bu kullanıcı 12 yaşındayken Spacey’in verdiği bir oyunculuk kursuna katıldı ve iki yıl sonra aralarında cinsel ilişki başladı. Kullanıcı 15 yaşındayken ise, Spacey kendisine tecavüz etmeye çalışınca ilişkilerine son verdi.

Suçlamalar bu kadarla sınırlı değil. Londra’da bir İngiliz aktör tarafından taciz suçlamasında bulunuldu. Aktör’ün anlattıkları ise şu şekilde; “Bir sabah uyandığımda Kevin Spacey’i üzerimde, cinsel ilişkiye girmeye çalışırken buldum. Spacey de bundan kimseye bahsetmemem gerektiğini söyledi”. 2008 yılında polise yapılan bu şikayet, The Sun gazetesinde yer aldı. Londra polisi, bu suçlamayı doğruladı; ancak suçlunun Kevin Spacey olup olmadığı konusunda bir açıklama yapmadı.

Suçlamaların doruk noktası ise aktör Anthony Rapp’ın yaptığı suçlama oldu. Anthony Rapp, 14 yaşındayken katıldığı bir partide Spacey’in kendini yatağa taşıyarak, baştan çıkarmaya çalıştığını söyledi ve Spacey hakkında cinsel taciz suç duyurusunda bulundu. Bunun üzerine Spacey, olayı hatırlamadığını söyleyip, özür diledi. Fakat bu özründe, “eşcinselliği seçtiğini” de duyuran Spacey, oldukça tepki çekti. LGBT toplulukları da bu cümleye oldukça sinirlendi. Çocuk yaşta birine cinsel taciz ile eşcinsellik arasında herhangi bir bağ bulunamayacağını da belirtelim. Hakkında suçlamaların artması ile Spacey geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak, tedavi olacağını söyledi.

Netflix, bu şikayetler üzerinde, House of Cards dizisini durdurduğunu açıkladı. Netflix, Kevin Spacey ile hiçbir şekilde çalışamayacaklarını söyledi. “House of Cards’ta Spacey yer almaya devam ederse, diziye dahil olmayacağız” diyen Netflix, ünlü oyuncunun hem yapımcılığını hem de başrolünü üstlendiği Gore filmini de yayımlamayacaklarını belirtti.

Şu anda, House of Cards’a Kevin Spacey olmadan devam edilip edilemeyeceği ile ilgili yapımcılarla görüşmelerin yapıldığını da belirtelim.

Beğendiysen Oyla ! :)

1 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE