Mushroom Wars İncelemesi

Bağımsız bir stüdyo  Creat Studios oyunu olan deneysel bir strateji yapımı ‘’Mushroom Wars’’ın incelemesini yapacağız.

Aslında PS3’e 2009 yılında çıkmış olan mushroom wars psn’de en iyi 25 oyun arasına girmeyi başarmış bir oyun. Bunun yanı sıra birçok oyun eleştirmenlerinden tam not ve ödüller almayı başarmış bir yapım. Oyun düşük boyutlu olmasına rağmen kaliteli 2d grafiklere sahip. Oyunda hikaye modunun yanı sıra sadece çatışma yapabileceğimiz içinde birçok değişik savaş çeşidi olan bir modda mevcut. Bunun yanı sıra çoklu oyunculu mod sayesinde arkadaşlarınızla online olarakta kapışabilirsiniz. Bu arada oyun Türkçe dili destekliyor çatışma modunda yani arcade mod gibi olan veya free mod diyebiliriz, üç değişik tarzda seçim yaparak oynayabiliyoruz. Bunlar; tepenin kralı, fetih ve hakimiyet. Bu seçimlerle istediğiniz turu oynayabilirsiniz.

Oyun çok basit zaten ilk turlarda size eğitim amaçlı ne yapmanız gerektiğini anlatarak gösteriyor. Türkçe de olduğu için çabuk kavrayabilirsiniz. Zaten çok komplike bir oyun değil basit ve sade diyebiliriz. Çok karışık ve zor olan strateji oyunlarından değil ama yine de kendine göre bir zorluğu var diyebilirim. Oyunda mantar evlerden çıkan bir nevi şirinler gibi karakterleri yöneterek onları karıncalar gibi başka mantar evlere veya kalelere saldırtabiliyoruz. Ve bu mantar evleri geliştirebiliyoruz ne kadar geliştirirseniz o kadar çok mantar savaşçı çıkarabilirsiniz. Ama elinizi çabuk tutmalısınız zira en başlarda kolay olan bu ele geçirmeler sonraki turlarda daha zor ve uzun bir hal alacaktır. Birde mantar evlerden ne kadar savaşçı çıkacağına siz karar verebiliyorsunuz. Bunun için farenin topunu çevirmeniz yeterli olacaktır.

mushroom-wars-1

Deneysel,eğlenceli bir strateji oyunu oynamak istiyorsanız ‘’Musroom Wars’’ı sizlere tavsiye ediyorum.

Artıları

  • Campaingin yeterince uzun olması
  • Basit ama stratejik düşünme
  • Kolay öğrenme ama hala zorlu rakipler

Eksileri

  • Ciddi RTS severler için çok basit

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE