Monster Hunter 4, Dünyada Büyük İlgi Gördü

Capcom’un geliştirdiği ve Nintendo 3DS oyunu olan ‘’Monster Hunter 4’’ Asya’dan sonra Kuzey Amerika ve Avrupa’da yoğun ilgi gördü.

Avrupa ve Kuzey Amerika pazarı için ‘’Monster Hunter 4 Ultimate’’ adıyla lansmanı yapılan oyunun şu ana kadar dünya genelinde 4 milyondan fazla kopya sattığı belirtildi. Söz konusu açıklama Capcom tarafından yapılırken, fiziki, dijital ve Nintendo eShop vasıtasıyla satılan satış rakamlarını kapsıyor.

Ekim 2014’de Japonya ve Asya pazarına ‘’Monster Hunter 4G’’ adı altında çıkan oyun daha sonrasında Şubat 2015’de Avrupa ve Kuzey Amerika’ya gelmişti. Yabancı pazarlarda oyunun tanıtımını başarılı bir şekilde yaptıklarını belirten Capcom yetkilileri, Demo sürüm sayesinde yeni oyuncular kazandıklarını açıkladılar. Serinin ilk defa bir oyunu Kuzey Amerika ve Avrupa’da 1 milyonun üzerinde satmış durumda. Öte yandan, popülaritenin korunması için düzenli olarak gelen DLC’ler vasıtasıyla yeni silahlar ve görevler oyuna eklenmişti.

İlk oyunu 2004’de piyasaya çıkan Monster Hunter serileri 30 Eylül 2015 itibarıyla 33 milyondan fazla kopya satmayı başardı. Avcı rolünde olduğunuz aksiyon, RPG türündeki oyunda ve birçok değişik yaratığı öldürmeye çalışıyorsunuz.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE