Minecraft’ın Oculus Rift Sürümü Haftaya Geliyor

Minecraft’ın Oculus Rift sürümünün önümüzdeki hafta geleceği açıklandı.

Palmer Luckey, ilk olarak Eylül 2015’de düzenlenen Oculus Connect etkinliğinde Oculus Rift’in Minecraft’ı desteklemesi için çalışmalara başlandığını duyurmuştu. Oyunun geliştiricisi Mojang’dan Tammaso Checchi, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada oyunun Windows 10 sürümünün Oculus Rift ile uyumlu hale getirildiğini belirtti.

Minecraft’ın sanal gerçeklik platformuna getirilmesine 2014’den itibaren çalışılıyor. Minecraft’ın yaratıcısı Markus Persson, Oculus’un Facebook tarafından satın alınması sonrası oyunun Oculus Rift sürümünü iptal etme kararı almıştı. Fakat daha sonrasında Mojang’ın Microsoft tarafından satın alınması sonucu Minecraft’ın tüm hakları Microsoft’a geçmiş ve oyunun VR sürümü için umutlar yeniden yeşermişti.

Gear VR’a 2016’nın başında gelen oyunun Oculus sürümünden sonra şimdide gözler HTC Vive ve PSVR edisyonlarına çevrilmiş durumda. Öte yandan, Xbox One’ın üst sürüm konsolu olan kod adı ‘’Project Scorpio’’ nun VR destekli olacağı ve Minecraft için büyük bir projenin tasarlandığı konuşuluyor. Ek olarak, Microsoft’un arttırılmış gerçeklik (augmented reality) gözlüğü HoloLens’in Minecraft’a entegrasyonu merakla bekleniyor.

VR’a en uygun oyunlardan biri olan Minecraft’ı oynamanın daha keyifli olacağını düşünüyoruz.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE