Minecraft’ın 1.8.5 Güncellemesi Yayımlandı

Oyunun geliştiricisi Mojang, Minecraft’ın PC sürümü için 1.8.5 güncellemesini yayımladı.

Kullanıcılardan gelen güvenlik problemleri ve bug’ların düzeltildiği yeni güncellemenin bir an evvel indirilmesi tavsiye ediliyor.

Kullanıcıların ‘’Minecraft Issue Tracker’’ üzerinden şikâyetlerini kolayca iletebildikleri sistem sayesinde bu tarz güncellemelerin daha kısa sürede kullanıcıların ilgisine sunulacağı belirtilirken, Mojang katılımın yüksek olmasından oldukça memnun durumda. Hatırlarsanız geçen ay oyunun 1.8.4 güncellemesiyle server’daki çökmelerin önüne geçilmişti.

2014 yılında Microsoft tarafından 2.5 milyar dolara satın alınan Mojang ise oyuna destek vermeyi eskisi gibi sürdürüyor.  Öte yandan, oyuna gelen DLC’lerin ilk olarak Microsoft’un oyun konsolu olan Xbox’lar için gelmesi kullanıcıların tepkisini çekiyor. Dünya çapında büyük bir üne kavuşmuş oyun, 2014’de Youtube aramalarında en çok aranan 2. kelime olurken aynı zamanda en çok izlenen oyun olarak karşımıza çıkıyor.

Geçtiğimiz aylarda ülkemizde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşegül İslam’ın açıklamaları ile birlikte oyununun ülkemizde yasaklanması gündeme gelmişti. Bakan İslam, oyun hakkında çok fazla şikayet aldıklarını ve gerekli incelemelerin yapıldığını belirterek; oyunda bulunan şiddet içeriklerinin oyunun oynayan çocukları kötü etkileyebileceğini belirtmişti.

Neyseki yapılan son açıklamalardan sonra oyun hakkında yeni bir yasak getirilmedi ve şu an için bu yasaklama rafa kalkmış gibi gözüküyor.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE