Minecraft’ın 1.8.4 Sürümü, Güvenlik Sorunlarını Çözecek

Oyunun geliştiricisi İsveçli Mojang, dünyaca ünlü oyunu Minecraft için, başta güvenlik problemleri olmak üzere, birçok sıkıntıyı çözecek bir yama yayımladı.

Şirket yetkilileri, yaklaşık iki yıldır oyunda ortaya çıkan güvenlik açıklarına karşı önlem alınmadığını belirtilirken, Minecraft’ın yeni sürümü olan 1.8.4 öncellikle bu boşluğu doldurmayı planlıyor. Şu an için indirilmeye hazır durumda bulunan yeni yamayla beraber, ilave olarak ufak bug’ların çözülmesi ve performans arttırıcı bazı ayarların yapılması da hedefleniyor. Öte yandan, bu güncelleme zorunlu olmamakla beraber, Mojang tarafından şiddetle önerildiğini de belirtelim.

2014 senesinde, Microsoft tarafından 2.5 milyar dolara Microsoft tarafından satın alınan ‘’Mojang’’, Minecraft’ı geliştirme ve güncellemesinde en aktif isim olmaya devam ediyor. Satın alma sonrası ilk akla gelen soru, Minecraft’a gelecek güncelleme ve DLC’lerin ilk önce Xbox konsollarına gelip gelmeyeceği konusuydu? Son dönem çıkan DLC’ler de bu durumu görmemek tüm dünyadaki Minecraft hayranlarını memnun etti.

Bu sene, Londra’da 4-5 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek ‘’Minecon 2015’’ için konuşan Microsoft yetkilileri kendilerinin sadece izleyici ve öğrenen konumunda olacaklarını dile getirmişlerdi. Tüm bu açıklamaların ışığında Mojang kaldığı yerden devam edecek diyebiliriz.

Ülkemizde yaklaşık 2 ay önce yasaklanması gündeme gelen oyun için, şu an için ilave bir açıklama kamuoyuyla paylaşılmadı.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE