Microsoft, Xbox 360 Oyunlarını PC’ye Getirmek İstiyor

Xbox 360 oyunlarının Xbox One konsolu üzerinde oynanabilmesi için çalışmalar devam ederken şimdide PC’lere getirilmesi planlanıyor.

Xbox’ın patronu Phil Spencer Gizmodo Brazil’e yaptığı açıklamada, Microsoft’un Xbox 360 oyunlarını Xbox One konsoluna getirmesini muhteşem bir iş olduğunu vurgularken, aynı projenin PC’ler içinde yapılabileceğine dair kuvvetli ipuçları verdi. Öncellikleri olduğuna dikkat çeken Spencer, kesin bir tarih vermekten kaçındı. Şu an yapım aşamasında olan entegrasyon sürecinde başarılı olunursa, söz konusu yapılanmanın kolaylıkla yapılabileceği düşünülüyor.

Twitter hesabından yaptığı açıklamada, kafalarında birçok proje olduğunu söyleyen Spencer, tüm Xbox oyunlarının değişik platformlarda desteklenmesinin çok güzel bir şey olacağını dile getirdi. Öte yandan, şu an için Xbox One’a gelecek geniş kapsamlı Kasım güncellemesi üzerine yoğun bir çalışma yürütülüyor. Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10 ile Xbox One’ın entegre edilmesine olanak sağlayacak bu yeni güncelleme ayrıca konsolun çalışma performansını arttırmayı hedefliyor.

Temmuz ayında kullanıcılara sunulan Windows 10 bir sene oyunca Windows 7 ve 8 sahiplerine ücretsiz olarak sunulurken, oyun konusunda kullanıcıları memnun edecek birçok yeni özelliğe sahip olduğu açıklandı.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE