Microsoft, Windows 10 İle Çalışacak 1 Milyar Cihaz Hedefliyor

Bu yaz aylarında piyasaya çıkması planlanan Microsoft’un yeni işletim sistemi ‘’Windows 10’’ için iddialı hedefler kondu.

San Francisco’daki bir konferansta konuşan Microsoft’ta üst düzey yönetici Terry Myerson, Windows 10’un lansmanının ardından, iki ile üç sene içerisinde 1 milyar cihazda işletim sistemi olarak kullanılmasını öngördüklerini söyledi. PC, tablet ve cep telefonları olmak üzere birçok cihazda çalışacak Windows 10’un, 2018 yılı itibarıyla 1 milyar kullanıcıyla buluşması bekleniyor.

Yeni işletim sistemi için Microsoft tarafından resmi bir çıkış tarihi açıklanmazken, yakın zamanda ünlü mikroçip üreticisi AMD’nin CEO’su Lisa Su, şirketin üretim planlarını Windows 10’un Temmuz sonunda çıkmasına göre ayarladıklarını söylemişti.

Şu an için PC veya mobil cihazlarda Windows işletim sistemi kullananlara, Windows 10’un ücretsiz olarak geleceğini belirtelim. Ayrıca yeni Windows, oyun konusunda da oldukça iddialı olduğunu da söyleyebiliriz, Xbox oyunlarının PC üzerinden oynanabilmesi için geliştirilen uygulama bu yeniliklerden ön plana çıkanlardan.

Öte yandan, konferansta Internet Explorer’ın yerine gelecek ‘’Project Spartan’’ adıyla anılan yeni browser ve holografik gözlük teknolojisindeki son gelişmelerle ilgili detaylar da paylaşıldı.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE