Microsoft, Kinect Teknolojisinin Devam Edeceğini Söyledi

Microsoft’un Xbox Bölümünden sorumlu olan Phil Spencer, ‘’Kinect’’ teknolojisinin kullanılmaya devam edeceğini açıkladı.

Kinect yani ‘’kontrol çubuğu veya kumanda olmadan, el hareketleriyle oyun oynamanızı sağlayan bu teknoloji’’ yakın zamanda Xbox One konsollarından çıkarılmıştı. Bu kararın ardından, Kinect’in tamamen rafa kaldırılacağı dedikoduları dolaşmaya başlamıştı. Phil Spencer, Microsoft’un bu dinamik kamera teknolojisini kullanmaya devam edeceğini açıklayarak, bu söylentilere son noktayı koymuş bulunuyor.

Öte yandan, Kinect’in Xbox One’lardan neden çıkarıldığı sorusuna, bunun tamamen ticari bir karar olduğunu söyleyerek cevap veren Phil Spencer, Xbox One konsolunun satış politikasıyla ilgili olduğunu ayrıca belirtti.

Hatırlarsanız, Amerika ve İngiltere’deki tatil döneminde Xbox One konsol fiyatlarında indirime gidilmiş ve satış rakamlarında büyük bir artış yaşanmıştı. Kasım 2013’de Kinect kamerası dâhil edilerek piyasaya sunulan Xbox One’lar 500$’a satışa çıkarken, daha sonrasında Kinect’siz konsol fiyatları 350$’a gerilemişti.

Şu an isterseniz Kinect’i ek olarak satın alabiliyorsunuz. Açıkçası Xbox One’ın lansmanın da Microsoft’un stratejik bir pazarlama hatası yaptığını düşünüyoruz. Zaten, bazı oyunlarda Kinect’in gereksiz olduğu da su götürmez bir gerçek. Öte yandan, son satış rakamlarına baktığımız da, Xbox One’ın, rakibi PlayStation 4’e oldukça fazla sattığını görüyoruz.

Microsoft, şu an için film yapımı ve çekim kolaylığı sağlayacak yeni bir uygulama üzerine çalışmalarını sürdürmekte ve Kinect teknolojisine de bu kapsamda daha fazla yatırımlar yapılması planlanıyor.

15 Haziran 2015, Pazartesi günü E3 (Electronic Entertainment Expo) Konferansı kapsamında, basın toplantısı düzenleyecek Microsoft’un ‘’Kinect’’ ile ilgili daha fazla detay paylaşacağını düşünüyoruz.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE