Microsoft, Kablosuz Kumanda Kinect’i Desteklemeye Devam Edecek

Los Angeles’da düzenlenen E3 (Electronic Entertainment Expo) 2015 Konferansında konuşan Xbox yöneticisi Aaron Greenberg, Microsoft’un ‘’Kinect’’ teknolojisini desteklemeye devam edeceğini söyledi.

Microsoft, konferans kapsamında verdiği basın toplantısında, Kinect’ten açık bir şekilde bahsetmezken, gerekli açıklamalar söyleşi sırasında Aaron Greenberg tarafından yapıldı.

El çubuğu veya kumanda olmadan kontrol etmeyi sağlayan Kinect üzerine yaratıcı çalışmaların yürütüldüğünü bildiren Greenberg, Xbox One’a yakın zaman içinde gelecek ara yüz sayesinde Kinect’in çok daha fazla işlevsellik kazanacağını belirtti. Çekim ve film yapımı, sesli komut verebilme gibi özelliklerin Kinect’e dâhil edilmesi planlanıyor.

Kasım 2013’de piyasaya çıkan Xbox One’larda Kinect iç donanıma dâhil edilmişti. Fakat o dönem konsola ödenen paraya göre, Kinect’in işlevselliği sorgulanmış ve kullanıcıların bir bölümü bu özelliği ayrı olarak satın almanın daha mantıklı olacağına kanaat getirmişlerdi.

Daha sonrasında Microsoft, Kinect’siz konsolları daha düşük fiyata piyasaya sürme kararı almıştı. Öyle ki, ilk etapta 500$’a satılan Kinect’li konsolların fiyatları daha sonrasında Kinect’siz olarak 350$’a düşmüştü. Kullanıcılarına seçme hakkı vermenin temel şirket stratejisi olduğu bildirilirken, Kinect teknolojisine katılacak yeni özelliklerle ilginin artması bekleniyor.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE