Microsoft, HoloLens İçin Tanıtım Turlarına Başlıyor

Microsoft, arttırılmış ve sanal gerçeklik teknolojilerini bir arada barındıran sanal gözlüğü HoloLens için tanıtım turlarına başlıyor.

Kanada ve Amerika Birleşik Devletlerinde yapılacak tanıtımlar sayesinde geliştiriciler HoloLens’i ilk elden görme şansı yakalayacaklar. Öte yandan, sanal gözlük teknolojisi geliştiren Microsoft takımıyla da tanışma olanağı elde edecek katılımcılar, merak ettikleri soruları yöneltebilecekler. Şu an için 3.000 dolara satılan bu ürünleri önceden test etmenin iyi bir fikir olacağı açıklanırken,  tanıtımlar ilk olarak ABD’nin Seattle şehrinde 13 Ekim 2015’de başlayacak. Daha sonrasında, etkinliğin Toronto, Salt Lake City, Chicago, San Francisco, Los Angeles, New York City, Minneapolis, Phoenix, Atlanta ve son olarak Austin’de düzenleneceği belirtildi.

Sanal gerçeklik konusunda Unity Technologies ile ortak bir çalışma yürüten Microsoft, HoloLens’in ilk etapta video oyunlar için geliştirilmediğini açıklamıştı. Bilim, iş hayatı ve diğer alanlar için hazırlanan teknoloji günlük yaşama adapte edilmeye çalışılacak.

Öte yandan, Minecraft’ın yeni sahibi olan Microsoft, oyunun sanal gerçeklik teknolojisine çok uygun olduğunu ve satın alma sebeplerinden birinin de bu olduğunu açıklamıştı. Microsoft, diğer geliştiricilere nazaran farklı bir strateji izlerken, teknolojiyi oyun dünyasına getirmek içinde altyapısı hazır.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE