Microsoft, Hololens İçin Fikirlerinizi Bekliyor

Microsoft’un geliştirme çalışmalarına devam ettiği projesi ‘’Hololens’’ için kullanıcıların fikirlerine ihtiyaç duyulduğunu açıklandı.

Yeni Hololens uygulaması için Microsoft’un resmi web sitesine ‘’share your idea’’ isimli yeni bir bölüm eklenirken, şirketin tutarlı bir uygulama yaratmak istediği belirtildi. Ayrıca, bu konuda katkıda bulunacak herkese uygulamanın kaynak kodlarının ücretsiz olarak verileceği söylendi.

Microsoft, yeni teknolojisini anlatmak, kullanıcılara bu platformda neler yapabilecekleri ve neler yapamayacakları konusunda bilgi vermek aynı zamanda potansiyeli yüksek fikirlerle projeyi desteklemek gibi amaçlarla yola çıkmış durumda. Fikir toplama aşamasından sonra, geliştirici ekip tarafından en çok beğenilen üç fikir Twitter üzerinden oylamaya sunulacak. Fikrinizi, Microsoft hesabınız üzerinden 11 Ocak 2016’ya kadar paylaşabilirsiniz.

Konuyla ilgili olarak paylaşılan ‘’Microsoft Hololens: Share Your Idea’’ isimli videoyu aşağıda ilginize sunuyoruz.

Piyasaya çıkacak Oculus, HTC – Vive, PSVR gibi cihazlar sanal gerçeklik (virtual reality) ve video oyun sektörüne ağırlık verirken, Microsoft ise arttırılmış gerçeklik (augmented reality) ile gerçek hayata dair tecrübeler geliştirmek istiyor. Firmanın ilerleyen süreçte oyun sektörüne bu tarz deneyimler getireceğini belirtelim, keza Microsoft’un Minecraft’ı satın alma nedenlerinden birinin de bu olduğu açıklanmıştı.

[youtube id=”ZxGdW_ASrRc”]

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE