Microsoft, ‘’Elektronik Kalem’’ Teknolojisini Satın Aldı

Microsoft, ‘’Surface Pro 3’’ ve ‘’Surface 3’’ teknolojilerini N-trig firmasından satın aldığını açıkladı.

Tabletlere yazı yazmak, resim çizmek, not tutmak, müzik bestelemek gibi birçok işe yarayan ‘’elektronik kalem’’ teknolojisinin patenti, İsrailli firma N-trig’e aitti.

Elektronik kalemin, kâğıt ve kalemin yerini almasını beklediklerini söyleyen Microsoft, dijital ekran üzerindeki tüm kontrolü ‘’mouse ve klavye’’ den alıp, bu ‘’kaleme’’ vereceklerini söyledi. Kalemle yazmanın çoğu zaman daha pratik olduğu su götürmez bir gerçek.

Dokunmatik ekranlardan sonra nasıl ilgi göreceğini bizim de merakla beklediğimiz bu teknoloji uzun zamandır olmasına rağmen, çok rağbet görmediği aşikâr. Genel olarak, profesyonel hayata yönelik olduğunu düşündüğümüz bu teknolojinin toplumun her kesimi tarafından ilgi görmesi pek olası değil. Tablet ve cep telefonu yatırımlarını hızlandıran Microsoft, elektronik kalem teknolojisini yaygınlaştırarak kendine yeni bir pazar açma yoluna gitmiş görünüyor.

Aşağıda, paylaştığımız videoda da ‘’kalemin’’ kullanım alanlarını ve hangi meslek gruplarına hitap ettiğine göz atabilirsiniz.

Temmuz sonunda Windows 10’u çıkaracak Microsoft son olarak Hololens teknolojisini geliştirmek içinde Unity Tech’le ortaklık yapma kararı almıştı. Nokia’nın da cep telefonu üretim bölümünü satın alan Microsoft’un son dönemle Apple ve Samsung’la mücadele etmek için çok iddialı yatırımlar yaptığını söyleyebiliriz.

[youtube id=”owf93l1YkOs”]

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE