Microsoft 10 Xbox Uygulaması İçin Yeni Detaylar Paylaşıldı

Microsoft, yeni yazılımı ‘’Windows 10’’a dâhil edilecek Xbox uygulamasıyla, Xbox oyunlarını PC ‘niz de oynama imkânı getiriyor.

Bu haber, oyun severleri çok memnun ederken, öte yandan bu imkândan yararlanmak için Xbox Live Gold üyeliğine ihtiyaç olup olmayacağı tartışılıyordu. Microsoft, dün yaptığı resmi açıklama da, Xbox Live Gold üyeliği olmadan da, Windows 10 üzerinden Xbox App’in kullanılabileceğini resmi olarak açıkladı. Yıllık 60$ civarında olan bu üyelik, bazı Xbox 360 ve Xbox One oyunlarını bedavaya oynayabilmenizi ve bazı indirimlerden yararlanmanızı sağlıyor.

Ocak 2015’de düzenlenen ‘’Microsoft Etkinliği’’ kapsamında duyurulan bu yenilik sayesinde Xbox’ınızdaki arkadaş chatlerine, listesine ve diğer aktivitelere PC’nizden de erişim sağlayabileceksiniz. Windows 10’nun 2015’in Eylül ayların da çıkması beklenirken henüz kesin bir tarih açıklanmadı.

Turkgamer Yorumu: ‘’Xbox Live For Windows 10’’ adı altında çıkacak bu özellik, PC ile oyun konsollarını birleştiren bir ilk olarak karşımıza çıkıyor. Microsoft hem yeni çıkacak yazılımı ‘’Windows 10’’ a olan ilgiyi arttırırken, öte yandan ilk defa konsol alacakların aklını çelecektir. Diğer taraftan, PlayStation oyunları arasında giderek artan ‘’cross-play’’ özelliğine karşı, bir hamle olarak ta değerlendirebilir. Bu arada Microsoft, Windows 10 satışlarının, Xbox satışlarının azaltmamasına da özen gösterecektir. O yüzden, Xbox App’e her özelliğin konulmayacağını düşünüyoruz.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE