Michael Pachter’dan Oyun Konsolları Üzerine Yeni Analiz

Video oyun sektörü konusunda uzman olan Wedbush Securities’in Araştırma Direktörü Michael Pachter, oyun konsolları üzerine yeni bir analiz yayımladı.

PlayStation 4, Xbox One ve Wii U konsollarından oluşan pazarın en verimli dönemini yaşadığını belirten Pachter, bu başarılı tablonun yakın vadede tekrarlanmasını beklemiyor. Sözlerine açıklık getiren analist, söz konusu cihazlarda donanımsal olarak yeterliliğe dikkat çekerken, önümüzdeki dönemde konsollar üzerine donanım geliştirmeleri yapılmasının kullanıcılara ek bir katkı sağlamayacağını düşünüyor. İlave olarak, tüketicilerin bir nesil sonra çıkacak oyun konsollarına olan ilgisinin düşük olacağı kanısında. Sonuç olarak, geliştiricilerin ortaya koyacağı yeni oyunların donanımsal ihtiyaçları temel belirleyici olacak.

Pachter daha önce yaptığı analizlerde PlayStation serisinin Xbox’a göre oldukça başarılı olduğunu ve PlayStation 2 konsolunun şu ana kadar 170 milyon adet satılarak ulaşılması zor bir rekora imza attığını söylemişti.

1956 doğumlu olan Michael Pachter 16 seneyi aşkın süredir Wedbush Securities’de çalışıyor. Halka açık olan Amazon, Linkedin, Facebook, Activision Blizzard, Ubisoft, Nintendo, Twitter, Zygna gibi birçok oyun ve internet firması hakkında araştırma raporu yayımlayan Pachter sektörü uzun süredir yakından takip ediyor.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE