Mass Effect Trilogy, Konsollara Gelmeyebilir

Oyunun geliştiricisi Bioware, Kasım 2014’de ‘’Mass Effect Trilogy’’ nin remastered versiyonunu Xbox One ve PlayStation 4’lere çıkarmayı düşündüğünü açıklamıştı.

Oyunun yayımcısı Electronic Arts ise yakın zaman önce, bunun aksi yönünde bir açıklama yaptı. EA’da yönetici olan Patrick Söderlund verdiği demeçte bu projeyi kesinlikle değerlendirdiklerini ama şirketin kaynaklarının tamamen yeni bir oyuna harcamanın daha mantıklı olduğunu düşündüklerini dile getirdi. Popüler oyunların grafik kalitesi arttırılarak ve bazı özellikler eklenerek yeni nesil konsollara uyarlanması, oyun dünyasında sık rastlanan bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Fakat bu sürecin hem maliyetli olması, hem de oyun severlerin ilgisinin tam olarak kestirilememesi bazı soru işaretlerini de beraberinde getiriyor.

RPG ve TPS türünde olan ‘’Mass Effect’’ in ilk oyunu Kasım 2007’de piyasaya çıkmıştı. Hikayesine göz attığımız da; ana kahraman ‘’Commander Shepard’’ ın galaksiyi ‘’Reapers’’ isimli ırktan kurtarma mücadelesini görüyoruz.

Mass Effect 1, 2 ve 3’ü kapsayan ‘’Mass Effect Trilogy’’ 2012 yılında eski nesil konsollar PlayStation 3, Xbox 360 ve PC sürümleriyle piyasaya çıkmıştı.

Öte yandan, Bioware ‘’Mass Effect 4’’ için geliştirme çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor, yeni oyunun 2016’da piyasada olması bekleniyor.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE