Mart 2015 En Çok Satan Oyunlar Belli Oldu

Dünyadaki en iyi pazar araştırması şirketlerinden biri olan ‘’NPD Group’’ Amerika’da, Mart 2015’de en çok satan oyunları açıkladı.

Rapora göre, PS4 ve Xbox One oyun satışlarının, eski nesil konsollar olan PS3 ve Xbox 360’lara nazaran %50 daha fazla sattığı ortaya koyuldu. Bunu yeni dönem oyunlarının yüksek donanım istemesine bağlamakla beraber, Rockstar Games’in GTA 5’den sonra gelecek serilerde eski konsollara oyun çıkarmama ihtimali olduğunu da hatırlatalım. Kısacası, pamuk eller cebe arkadaşlar :).

Oyun satış rakamlarına göz attığımızda, ‘’Battlefield: Hardline’’ en çok satarken, onu ‘’Bloodborne’’ izledi. ‘’GTA 5’’ ve ‘’Mario Party 10’’ 3. ve 4. sıralarda yer aldılar. NPD’nin raporu sonrasında, Sony’den bazı yetkililer PlayStation 4’ün hem konsol, hem de oyun satışlarında rakipleri Xbox One’ı geçtiğini söylerken, herhangi bir sayısal veri paylaşmadılar.

Mart 2015’de Amerika’da en çok satan ilk 10 ise şöyle (Bazı oyunların tüm platformlar için çıktığını, bazısının ise sadece tek sürümü olduğunu belirtmekte fayda var).

  1. Battlefield: Hardline
  2. Bloodborne
  3. GTA 5
  4. Mario Party 10
  5. CoD: Advanced Warfare
  6. MLB 15: The Show
  7. Minecraft
  8. NBA 2K15
  9. Borderlands: The Handsome Collection
  10. Final Fantasy: Type 0 HD

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE