MAFIA 3 Hakkında Bilinmesi Gereken 7 Şey

Bir çok oyunseverin çıkmasını dört gözle beklediği efsanevi oyun MAFIA 3’ün çıkmasına sayılı günler kaldı. Bizler de sizler için oyunla ilgili birkaç bilgi derledik.

1- Oyun, ırkçılık ve önyargılarla ilgili bir açıklamayla başlıyor. Oyunu ilk açtığınızda göreceğiniz ilk şey, geliştirici şirketten gelen bir açıklama. Açıklamada oyunun argo bir dil ve şiddet içerikli davranışlar içerdiği yazıyor.

2- New Orleans, Mafya denince akla ilk gelen şehir olmayabilir. Ancak bazı yerlilerin söylediklerine göre, şehir mafyalar tarafından yönetildiğinden kimse şehrin suç geçmişinden bahsetmek istemiyor. Matranga suç ailesi, 1850’lerde kurulmuş ve New Orleans tarihindeki en eski mafyalardan.Bir süre sonra o kadar güçlü ve zengin hale geldiler ki, polis bile onların yaptığı haraççılığa karşı gözlerini kapatmıştı.Aile üyeleri, korkunç cinayetlerle anılıyordu. Ancak mafia, uyuşturucu alım satım işlerine giriştirdiğinde, New Orleans’a bir nevi huzur hakimdi. Mafia 3’deki bazı karakterler, New Orleans’da yaşamış gerçek hayattaki mafya üyelerine dayanıyor. Sal Marcano karakteri, 1950’lerde gücü elinde tutan ünlü mafya babası Carlos Marcello’dan ilham alınarak yaratılmış.

3- Mafia 3’de çalışan bir çok sistem var. Hepsi bir arada olduğunda, kaos çıkabilir ancak bunu avantaja çevirmelisiniz. Düşmanlarınızın desteğine ihtiyacınız olduğu bir anda, bu desteğin gelmesi uzun sürebilir.Siz bu sırada bir çok şey yapabilirsiniz: destek gelene kadar vurabileceğiniz kadar düşman vurabilir, kaçabilir, ya da desteği kendi başınıza bulmanın yollarını arayabilirsiniz.

4- Müttefikleriniz, onlara iyi davranmadığınızı düşündüklerinde size ihanet edebilirler. Vito, Burke ve Cassandra sizin yardımcılarınız.Eğer onlara kaynak sağlamazsanız, size karşı öfkelenebilirler.

5- Bu bir kahramanlık hikayesi değil. Protoganist Lincoln Clay bir suçlu ve adete kendi duyguları içinde kendini kaybetmiş. Oyunu oynayanların sempati duyucağı bir karakter. Yetim büyümüş ve sokaklarda yaşamış. Ordu da kendine bir yer bulabileceğini düşünüyor ama olmuyor.

6- İnsanları timsahlara yedirebilirsiniz. Bu tamamen yönetmenin isteği doğrultusunda gelişmiş bir şey.

7- Mafia 3 küçük anlardan oluşan büyük bir dünya. NPC’ler Martin Luther ya da Başkan Kennedy’nin suikasti hakkında konuşuyor. Politikayı ve insan haklarını tartışıyor. Oyundaki küçük detaylar aslında 1968 yıllarındaki New Orleans mafyasını anlatıyor.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE